fbpx

E-Ticaret Sitenizin Kârlılığını Artırmak İster misiniz?

Günümüzde ülkemizde de, dünyada da tüketiciler hem zaman kazanmak, hem de daha az zahmete katlanmak için yaygın olarak e-ticaret aracılığıyla alış veriş yapıyorlar. Hal böyle olunca dijital çağa ayak uydurmak ve yüksek mağaza (bazı durumlarda depo) giderlerinden de tasarruf etmek isteyen yatırımcılar, haklı olarak hızla e-ticaret sektörüne yöneliyorlar. Ancak bazı e-ticaret sitelerinin yapılan yatırımlara, harcanan emeklere, oldukça şık site tasarımlarına, hatta ayrılan reklam bütçelerine rağmen kâr getiremediklerini ve yatırımcıların e-ticaret sektöründen çekildiklerini görüyoruz.

Gerçek şu ki elektronik ticaret; oldukça meşakkatli, mesai harcanması, dikkatli olunması ve çok hızlı çözüm üretilmesi gereken bir alandır. Ticarette ne kadar deneyimli olunsa da, e-ticaret kendine özgü dinamikleri sebebiyle tamamen bu alanda uzmanlaşmış, profesyoneller tarafından yönetilmesi gereken bir iştir. İşte bu noktada devreye e-ticaret yönetim danışmanlığı giriyor. Peki ama e-ticaret yönetim danışmanlığı neleri kapsamaktadır?

E-Ticaret Sitesinin Kurulması
E-ticaret yönetim danışmanlığı kapsamında, hâli hazırda kurulu olan, ancak daha fazla kâr elde etmek istenen e-ticaret sitelerine hizmet verilse de; sıfırdan e-ticaret sitesi de yapılabilir. Burada e-ticaret yönetim danışmanlığı sağlayan ajansın istek ve ihtiyaçlarınızı dinleyerek; yaratmak istediğiniz marka algısına uygun, potansiyel müşterilerinizin aradıklarını rahatlıkla bulabileceği, kullanıcı dostu ve arama motorlarında kolaylıkla bulunabilecek içeriğe sahip bir e-ticaret sitesi oluşturması gerekmektedir. Peki işleri burada bitiyor mu? Hayır, yeni başlıyor.

Önce Güvenlik!
E-ticaret sitesi kurulurken hem kendi güvenliğiniz hem de müşterilerinizin güvenliği için olası saldırılara karşı güvenlik önlemlerini almanız gerekir. E-ticaret danışmanlığı aldığınız kurumun gerekli önlemleri alması ve hem güvenliğinizi, hem de ileride büyüyecek olan iş hacminizi göz önünde bulundurarak, sizi en uygun altyapı sağlayıcıya yönlendirmesi gerekmektedir.

Reklam Yönetimi
E-ticaret sitenize reklam desteği olmadan müşteri çekebileceğinizi aklınızdan bile geçirmeyin. E-ticaret danışmanlığından yararlanırsanız reklam bütçeniz dahilinde, hedef kitlenizi de göz önünde bulundurarak başta arama motoru ve sosyal medya reklamları olmak üzere, televizyon reklamları, basılı mecralara reklamlar v.b. uygun reklam alanlarını değerlendirerek, reklam planlarınız kurgulanır.

Kampanya Yönetimi
Her sektörde olduğu gibi elektronik ticarette de kampanyalar, satışların hareketlendirilmesi için büyük öneme sahiptir. E-ticaret danışmanlığı hizmeti sağlayan ajans size doğru zamanda, etkili ve yaratıcı kampanyalar ile destek olacaktır.

Online Pazar Yerleri ile Entegrasyon
Online pazar yerlerinde faaliyet göstermek e-ticarette iş hacminizi büyütmek için etkili bir yöntemdir. E-ticaret yönetim danışmanlığı kapsamında bu entegrasyonu yaptırabilirsiniz.
Stok ve Kargo Takibi
E-ticarette en zorlu konular arasında stok ve kargo takibi gösterilebilir. Bırakın, bu işleri danışman kurum takip etsin…

Müşteri İlişkileri
Ticaretin her alanında olduğu gibi e-ticarette de müşterilerin her hangi bir soru ya da sorunla karşılaştıklarında size kolayca ulaşabilmeleri; gelen telefon, mesaj ya da e-postalara hızla cevap verip, problemi çözmeniz çok önemlidir. Tabii, bunun için iş gücüne ihtiyacınız var. Eğer yeterli personele sahip değilseniz, bu konuda da hizmet satın alabilirsiniz.

Sepette Kalan Ürünler
E-ticarette müşterilerin son anda alım yapmaktan vazgeçip, sepeti terk etmesi sık karşılaşılan bir durumdur. E-ticaret yönetim danışmanlığı kapsamında farklı çözümler üretilip, müşteriye yeniden ulaşılarak, ikna süreci yürütülebilir.

Eğer siz de elektronik ticaret alanında daha fazla kâr elde emek istiyorsanız, e-ticaret yönetim danışmanlığı hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.