HEDEF KİTLENİZE ULAŞMANIN EN HIZLI YOLU DİGİTAL MECRALAR!

HEDEF KİTLENİZE ULAŞMANIN EN HIZLI YOLU DİGİTAL MECRALAR!

Google araştırmaları, pandeminin etkisiyle 2021 yılında birçok üründe (özellikle elektronik, ev eşyası ve giyim gibi ana kategorilerde) online satın alma ve ürün keşfetme, inceleme, karşılaştırma oranlarının katlanarak arttığını gösteriyor.

Alışveriş merkezlerinin açılmasıyla geçen yıldan farklı olarak bu yıl sonbahar ve kış sezonunda mağaza alışverişleri de artacak, fakat tüketicinin alışveriş öncesi dijital mecralarda yaptığı araştırmalar dikkate alındığında, internet reklamları ve sosyal medya yönetiminin hedef kitleyi sanal ya da gerçek mağazaya yöneltme konusunda ne kadar etkili olduğu ortada.

E-ticaret sitesi ziyaret sayısının 2020 yılında 52 milyona ulaştığı düşünülürse satış kanalınız her ne olursa olsun tüketiciye ulaşan yol dijital mecralardan geçiyor. Dolayısıyla kurum ve marka olarak, sosyal medya yönetimi, internet reklamları, içerik yönetimi gibi konuları hemen ele almanızda fayda var. Benefad ekibi olarak bilgi, deneyim ve fikirlerimizi paylaşmaya hazırız.

Pazarlama için ipuçları arıyorsanız müşterilerinize daha yakından bakın!

Dijital pazarlama danışmanınız olarak tüketici trendlerini sizin adınıza yakından izliyor, mevcut ve potansiyel müşterilerinize hangi mesajlar ve kanallar aracılığıyla ulaşmanız gerektiği konusunda rehberlik ediyoruz.

BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN 6 DİJİTAL PAZARLAMA ADIMI

1. Web ve mobil sitenizi görsel ve içerik olarak zenginleştirin.

2. Sosyal medyada gerçek anlamda varlık gösterin.

3. Online marka imajınızın tutarlı olduğundan emin olun.

4. Reklam için kampanya dönemlerini beklemeyin!

5. Google ve YouTube’un gücünden yararlanın.

6. Müşteri deneyimini sürekli olarak geliştirip iyileştirin. … çünkü müşteri daima haklıdır 😉