Dijital Büyüme Strateji Danışmanlığı

Dijital Büyüme Strateji Danışmanlığı Hizmeti

Yeni müşterilere ulaşmak ve işinizi büyütmek için dijital pazarlamanın gücünü kullanmıyorsanız, etkili, kolay ve yatırım getirisi yüksek bir pazarlama fırsatını kaçırıyorsunuz demektir. Araştırmalar online alışveriş yapanların %85’inin satın alma kararı vermeden önce çevrimiçi bir işletme aradığını gösteriyor, onlarla tanışmak ilginizi çekmez mi?

Müşterilerimizin işlerini büyütmelerine yardım etmek için kullandığımız dijital büyüme stratejisinin bileşenlerini bu sayfada sizinle paylaştık. Okuduktan sonra dijital pazarlama konusundaki düşüncelerinizin değişeceğinden eminiz.

Sosyal Medyanın Gücünü Kullanıyoruz

Sosyal medya, daha önce insanlığın bilmediği şekilde hayatımızı etkiledi. Facebook’taki sosyal çevremizden, LinkedIn’deki profesyonel iş bağlantılarımıza kadar, hayatlarımız yavaş yavaş internete entegre oldu. Bu nedenle, herhangi bir işletmenin büyük bir potansiyel müşteri tabanına erişme gücünü göz ardı etmesi düşünülemez.

İşletmeniz için etkili bir sosyal medya stratejisi oluştururken öncelikle hedef kitlenizin profil ve eğilimlerine uygun platformları belirliyoruz. (Sosyal Medya Yönetimi başlığı altında her bir sosyal medya platformunu nasıl yönettiğimizi uzun uzun anlattık.)

Hedef kitlenizin tercihlerine uygun, kurum ya da markanızla etkileşime geçmelerini sağlayacak kişiselleştirilmiş içerikler oluşturuyoruz. Bu içerikler sosyal medya reklamlarında kullandığımızdan biraz farklı (bkz. İnternet Reklamcılığı).

Sosyal medya pazarlamasının cazibesi, sonuçları takip etme ve dolayısıyla karar alma esnekliği sunmasında gizli.

Örneğin, üniversiteye giden ve Y kuşağı çalışanlarına yönelik ürünler satan bir markaysanız, 18-25 yaş grubundakiler, satış bölgenize yakın konumdakiler, çevrimiçi alışveriş yapanlar gibi bir hedefleme yaparak ve bu grubun tercih ettiği sosyal medya platformlarını kullanarak doğru kitleye ulaşmanızı sağlıyoruz.

B2B odaklı bir işletmeyseniz, sosyal medya pazarlama stratejinizde LinkedIn’i liste başına alıyoruz.

Etkili Bir İçerik Stratejisi Geliştiriyoruz

İçerik dijital pazarlamanın ana damarı. Doğru mecra, doğru hedefleme ile belirlediğiniz kişilerle etkileşim kurmak ve onları eyleme geçirebilmek için etkili metin, görsel ve videolara ihtiyacınız var.

Pazarlamanızın etkisi, içeriğin etkisine bağlı. Düşük kaliteli içerik, marka değerini düşürür. Bununla birlikte, doğru içerik stratejisi, potansiyel müşterilerinizle güçlü bir ilişki kurmanıza, marka imajınızı iyileştirmenize ve gelirinizi artırmanıza yardımcı olur.

Hedef kitlenin markanızla duygusal bağ kurmasını sağlayan, gerçek ve yararlı bilgilerden oluşan içeriklerle ulaştığımız kişinin gönüllü bir marka temsilcisine dönüşmesini sağlıyoruz.

Web Sitenizi Yeniden Yaratıyoruz

Hedeflediğimiz kitle sosyal medya platformlarında yaşıyor olsa da nihai amacımız onları web sitenize yönlendirmek. Web siteniz çevrimiçi varlığınızın en önemli bileşeni olarak özel ilgiyi hak ediyor. Mobil iletişim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte internet kullanıcılarının çoğu cep telefonu ya da tabletlerini kullanır hale geldi. Araştırmalar, küresel internet kullanıcılarının yüzde 57'sinin taşınabilir bir mobil cihazdan yararlandığını, dizüstü veya masaüstü bilgisayarını neredeyse hiç kullanmadığını gösteriyor. Bu nedenle sitenizi dijital pazarlama hedeflerinize uygun olarak yeniden yaratıyor, responsive tasarıma göre düzenliyor, hızlı yüklenebilir hale getiriyor ve hangi cihazla ulaşılırsa ulaşılsın aynı performansta çalışmasını sağlıyoruz.

E-postanın Gücünü Hafife Almıyoruz

İşletmelerin dijital pazarlama stratejilerinde e-posta kullanmaktan kaçındıklarına sıkça tanık olduk. Oysa küçük bir işletmedeki herhangi bir pazarlama uzmanı size e-posta yoluyla ne kadar etkili iletişim kurulabildiğini anlatacaktır.

McKinsey tarafından yapılan bir araştırma e-posta yoluyla yeni müşteri kazanma oranının sosyal medya platformlarından onlarca kat fazla olduğunu gösteriyor.

Halihazırda tanıdığınız bir kitle ile kişiselleştirilmiş bir şekilde iletişime geçmenizi sağlayan e-postanın, marka bilinirliğini artırmak, hedef kitlenizle aranızda güven inşa etmek ve web sitenize trafik çekmek için ne kadar etkili olduğunu mesleki deneyimlerimizden biliyoruz.

Müşterilerinizi Marka Temsilcilerine Dönüştürüyoruz

Çağımızın tüketicileri bir ürün veya hizmet satın almadan önce her zaman bir çeşit doğrulama talep ediyor; ürün ya da hizmetle ilgili diğer kullanıcıların düşünce ve duygularını öğrenmek istiyorlar.

Tüketicilere, ürün ve hizmetlerinizle ilgili soru, sorun, öneri ya da eleştirilerini dile getirebilecekleri bir platform sunmak, markanıza güven aşılamanın dürüst ve güvenilir yollarından biri. Ne kadar çok sayıda insan ürününüzle ilgili olumlu görüş paylaşırsa o kadar fazla kişinin satın almaya karar vermesi kolaylaşacaktır.

Dijital çağın başlangıcından bu yana, çok sayıda işletme, sosyal medya ve e-posta gibi araçları kullanarak beklenmedik büyüme hedeflerine ulaştı. Son olarak, dijital pazarlamanın günümüzde bir seçenek değil, gereklilik olduğunu da hatırlatalım.

On yıllık dijital pazarlama deneyimine sahip yaratıcı ve teknik ekibimizle, dijital dünyada var olma ve büyüme yolculuğunuzda size rehberlik etmeye hazırız.