Dijital Performans Danışmanlığı

Dijital Performans Danışmanlığı

Performans ölçme, belirlenen bir hedefe ne kadar ulaşıldığını değerlendirme yollarından biridir. Dolayısıyla dijital performansınızı doğru değerlendirebilmek için ideal olarak ilk yapmanız gereken dijital dünyaya adım atmadan önce tanımlı bir dijital strateji belirlemek; belli bir dönem için (sosyal medyada takipçi sayısını artırmak, internet reklamlarından geri dönüş almak, e-ticaret hacmini büyütmek, web sitesi trafiği oluşturmak gibi) hedefler koymaktır (bkz. İnternet Reklam Danışmanlığı).

Birçok kurum/marka gibi siz de dijital pazarlama rüzgârına kapılarak sosyal medya hesapları açmış, internette reklam vermiş, hatta e-ticarete başlamış fakat harcadığınız emek ve paranın doğru yere gittiğinden emin değilseniz; artık istediğiniz hızda, istediğiniz yöne doğru ilerlemeye karar verdiyseniz şimdi bir Dijital Performans Danışmanı’na ihtiyacınız var demektir.

Dijital performans danışmanı ne yapar?

Aşağıdaki soruları yanıtlayarak size bulunduğunuz yeri gösterir:

  • PPC harcamanız doğru mu?
  • Bütçenizi doğru yerde mi kullanıyorsunuz?
  • SEO’yu doğru kullanıyor musunuz?
  • Ürettiğiniz içerik hedef kitlenize, kullandığınız platformlara uygun mu?
  • Web siteniz amacına hizmet ediyor mu? Teknik ve içerik olarak geliştirilmesi gereken yönleri neler?
  • Dijital kanallarda yatırım getirisini nasıl en üst düzeye çıkarırsınız?
  • Dijital pazarlama hedefinizi büyütmenin zamanı geldi mi?

Dijital dünya yeni gerçeğimiz ve bu dünyada yerleşik bir kurum/marka olmak, gelirinizi artırmak, ticari hedeflerinizi büyütmek istiyorsanız dijital stratejinizi sıkça gözden geçirmenizi; hemen hemen her gün yeni pazarlama araç ve yöntemlerinin geliştirildiği bu alanda bir danışman rehberliğinde yol almanızı öneririz.