Podcast Danışmanlığı

Podcast Yayın Danışmanlığı

İletişim teknolojileri sayesinde hemen hemen her gün yeni bir araç ya da uygulama geliştiriliyor, temel bir ihtiyaca karşılık gelenler hemen benimsenip hızla yaygınlaşıyor. Podcast de bunlardan biri.

Podcast nedir?

Bir bilgisayara veya mobil cihaza indirilmek üzere internette kullanıma sunulan, genellikle bir seri halinde üretilen dijital ses dosyalarına podcast deniyor. Bir tür “sesli blog" da denebilir. Dünyada 15-20 yıllık geçmişi olan podcast aslında aynı tarihlerde ülkemizde de üretiliyordu fakat bu kadar popülerleşmesi son birkaç yıl içinde oldu. En yaygın kullanılan podcast platformlarından biri olan Spotify’ın abone sayısı yaklaşık 300 milyon ve şirket bu sayıyı artırmak için podcast içeriğine yatırım yapmaya devam ediyor.

Podcast’i işiniz için nasıl kullanabilirsiniz?

Dijital iletişim çağında sürekli, güncel ve ilgi çekici içerik üreten kişi ve kurumlar varlık gösteriyor. Hazırlayacağınız podcast serilerinde ürün ya da hizmetlerinizi anlatabilir, kullanıcı sorularını yanıtlayabilir, işinizle ilgili son gelişmelerden söz edebilirsiniz.

Yeter ki hedef kitleniz sizden düzenli ve işlerine yarayacak bilgiler alabileceklerine inansınlar.

Podcast danışmanlık hizmeti neleri kapsıyor?

  • İçerik Planlaması (fikir önerileri, metin yazımı)
  • Podcast Kaydı Yapma
  • Yayın Sonrası İçeriğin Sosyal Medyada Duyurulması
  • Podcast Mecralarına Dağıtım Planlaması
  • Podcast Montaj, Tasarım ve Raporlama Süreçleri! İnternet kullanıcıları yararlı ve eğlenceli içeriklere bayılıyor. Eminiz sizin de anlatacak birçok şeyiniz vardır. Ne dersiniz hemen bir podcast serisi hazırlayalım mı?

HAZIRLADIĞIMIZ PODCAST ÖRNEK PROJELERİ