E-ticaret sitenizle eşzamanlı olarak diğer online satış kanallarında da (ürünün niteliğine göre Trendyol, Hepsiburada, n11 vb.) ürünlerinizi satmak isteyebilirsiniz. Bu durumda izlenecek en akıllıca yol sitenizi diğer pazaryerleri ile entegre etmektir. Pazaryeri entegrasyonu, yazılımlar aracılığıyla farklı pazaryerleri arasında veri alışverişini mümkün kılan bir sistemdir.

Pazaryeri Entegrasyonunun Avantajları:

Pazaryeri entegrasyonu sayesinde tüm pazaryerlerine ait işlemleri tek bir ekrandan yönetebilirsiniz.

 • Ürün Girişi ve Takibi
 • Stok ve Sipariş Kontrolü
 • Fatura ve Kargo İşlemleri
 • Müşterilerden Gelen Mesajlar
 • Raporlama
 • Online satış platformlarının her biri farklı bir yapıda tasarlanmıştır. Birden fazla pazaryerinde satış yapıyorsanız, her bir pazar yerine tek tek ürün yükleme, ürün değişikliği, mevcut durumu takip etme gibi işlemler için ekibinizden birini görevlendirmek ya da bu iş için birini istihdam etmek yerine, çeşitli uygulamalarla (XML, API, Excel vb.) işlemleri toplu olarak yapabilirsiniz.

  Pazaryeri entegrasyonu sistemine yüklediğiniz ürünler çeşitli düzenlemelerle bütün pazaryerlerinde ya da bazılarında listelenebilir. Ayrıca stoktaki ürün belirlenen sayının altına düştüğünde ürünler listeden çıkarılır ki müşteriler sepetlerine ekledikleri ürünü stok sorunu nedeniyle alamamak gibi güven sarsıcı durumlarla karşılaşmasın.

  Pazaryeri entegrasyonu sistemi ile tüm siparişlerinizi aynı ekrandan izleyebilir, fatura ve kargolama işlemlerini de aynı ekran üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

  Müşterilerinizin ürünle ilgili mesajları (sorular, teslimat ya da ürünle ilgili sorunlar da) pazaryeri entegrasyon sistemi üzerinden size ulaşır. Bu sayede müşterilerinizin taleplerine hızlıca yanıt verip, kurumsal güvenilirliğinizi artırabilirsiniz.

  Pazaryeri entegrasyon sisteminin önemli avantajlarından biri de satış analizi raporları ile hangi pazaryerinde nasıl bir satış performansına ulaştığınızı size gösterebilmesidir. Bu bilgiler ışığında dijital pazarlama stratejinizi (internet ve sosyal medya reklamları vb.) gözden geçirip gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

  E-ticaret sitenizde sattığınız ürünlere en uygun pazaryerlerini belirleyerek satış ağınızı genişletmek ve pazaryeri entegrasyonu ile tüm satış kanallarınızı tek elden yönetmenizi sağlamak için deneyimli ekibimizle danışmanlık ve destek vermeye hazırız.