Facebook Reklam Yönetimi

Facebook Reklam Yönetimi

Kurulduğu günden beri popülerliğini yitirmeyen Facebook’un Statista verilerine göre, 2020 yılı ikinci çeyreği itibarıyla dünya genelinde 2,7 milyar aktif kullanıcısı var. Bu özelliği sayesinde kurum ve markaların hedef kitleleriyle buluşmaları için ideal bir mecra.

Yüzbinlerce şirket ve marka ürün/hizmetlerini tanıtmak, web sitelerine trafik çekmek, marka bilinirliğini artırmak, müşteri sadakatini geliştirmek ve potansiyel müşterilerine ulaşmak için Facebook reklamlarını kullanıyor.

Facebook reklam yönetim panelini kullanmak teknik olarak kolay olmasına rağmen, pazarlama bir strateji işidir ve sosyal medya reklam yönetimi konusunda deneyimli olmayan birinin boyunu aşabilir.

El yordamıyla yürüttüğünüz reklam kampanyaları sadece paranızı değil, dijital pazarlamaya olan inancınızı da yitirmenize sebep olur ki bu çok daha büyük bir kayıptır.

Facebook’un sunduğu temel ve gelişmiş reklam verme seçeneklerini kullanarak mevcut müşterilerinize, hedeflediğiniz yeni müşterilere ve markanızla ilgilenen herkese ulaşmanızı sağlayabiliriz.

  • Facebook paylaşımlarınızın daha çok insan tarafından görülmesini ve paylaşılmasını sağlar, yapılan yorumlar sayesinde henüz sizi takip etmeyen kişilerin de dikkatini markanıza çekebiliriz.
  • Facebook sayfanızı tanıtarak sayfa beğeni sayısını ve takibini artırabiliriz.
  • Facebook’ta internet sitenizi tanıtma şansına da sahipsiniz. Milyarlarca kullanıcısı olan böyle bir platformda sitenizi tanıtmak, trafiği artırarak ürün ve hizmetleriniz hakkında daha çok kişiyi bilgilendirmenizi mümkün kılar.
  • Facebook sayfanızdaki eylem çağrısı fonksiyonunu kullanarak ziyaretçilerin rezervasyon veya alışveriş yapmasına olanak tanıyarak, hedef kitlenizi sitenize yönlendirebiliriz.
  • Facebook reklamlarından ayrıca potansiyel müşterilerinize dair bilgi toplamak, online alışveriş için hedef kitlenizi harekete geçirmek ve etkileyici bir marka kimliği oluşturmak için de yararlanırız.

Facebook'ta reklam yapmak için birkaç iyi neden daha:

Facebook reklamlarından düşük bir reklam bütçesi ile bile büyük sonuçlar almanızı sağlarız.

Facebook reklamları diğer sosyal medya kanalları ile entegre çalışır. Reklamlarınızı Instagram, Messenger ve Audience Network'te de gösterebilirsiniz. Bu sayede birçok kanaldan aynı anda trafik yaratma ve reklam yapma fırsatınız olur.

Facebook reklamlarının detaylı hedefleme özelliği sayesinde nokta atışı yapmak, ürün veya hizmetinizin satış dönüşüm oranını artırmak mümkün. Reklamlarınızı ulaşmak istediğiniz kitlenin konumu, yaşı, cinsiyeti, demografik özellikleri ve ilgi alanlarına göre filtreleme yaparak gösterebiliriz.

Facebook dahil, şirketinize uygun tüm sosyal medya kanalları için ayrı taktikler içeren bir dijital pazarlama stratejisi ile yola çıkıp, dijital mecralardaki gelişmelere göre harekat planını gerektiği şekilde revize edip, emin bir şekilde hedefe ulaşmak isterseniz, uzman ekibimizle yol boyu size rehberlik etmeye hazırız.