İnternet Reklamları Danışmanlığı

İnternet Reklamları Danışmanlığı Hizmeti

Çok değil, bundan 10-15 yıl önce “İnternette pazarlamaya başlamalı mıyız?” diye soran reklamverenler, bugün verimsiz buldukları geleneksel mecralardan bir bir vazgeçiyor.

İnternet kullanımının hızla yaygınlaşması bekleniyordu (özellikle de gençler arasında); fakat orta ve üst yaş grubu tarafından bu kadar hızla benimseneceği tahmin edilmiyordu. Bunu sağlayan sınırsız bilgiye ulaşma özgürlüğü ve dijital dünyanın sosyal cazibesi kadar yazılım mimarlarının her yaş grubuna, farklı ilgi alanlarına, farklı beklentilere hitap eden platformlar geliştirmesi oldu. Facebook, Youtube, Pinterest, Linkedin Instagram ve Twitter’ın kullanıcı profillerini düşünürseniz günümüzde herkese uygun bir mecra var. B2B veya B2C hedef kitleniz her yerde!  İnternet kullanımının yaygınlaşmasında en önemli faktörlerden biri de mobil iletişim teknolojilerinin gelişmesi.

Pandeminin yarattığı koşullar gereği aciliyet kazanan dijital dönüşüm beklenenin üstünde bir hızla gerçekleşti. Birkaç yıl önce akıllı telefona akıl erdiremeyen yaş grubu, bugün torunlarıyla Whatsapp üzerinden görüntülü görüşmeler yapıyor. Yakın çevrenizin internet kullanım alışkanlıklarına dair kısa bir gözlemle fark edeceksiniz ki neredeyse herkes günün bir kısmını internette geçiriyor.

İnternet Reklamcılığının Avantajları:

  • İnternet ile pazarlama ağınızın dünyanın sınırlarına kadar genişletebilirsiniz.
  • İnternet reklamcılığı sizi müşterilerinize ya da hedef kitlenize doğrudan ulaştırır.
  • Geleneksel mecralara göre çok daha düşük bir bütçe ile reklam kampanyaları yapabilirsiniz.
  • İçerik üretmek geleneksel reklamcılık (basın ilanı, reklam filmi, radyo reklamı, bilboard) yöntemlerine göre içerik üretim maliyetleriniz çok daha düşüktür.
  • İnternet reklamlarıyla müşterilerinizle etkileşime girmenizi sağlar (talep, soru ve sorunlara hemen karşılık verebilirsiniz).
  • Reklam kampanyalarınızla yarattığınız etkiyi ölçüp, gerektiğinde hızla taktik değiştirebilirsiniz.
  • İnternette harcadığınız her kuruşun nereye gittiğini ve nasıl döndüğünü bilirsiniz.

Bütün bu söylediklerimizden sonra internette reklam yapmakla ilgili aklınızda en ufak bir soru işareti kalmamış olmalı. Bugüne kadar çeşitli girişimlerde bulunmuş da olabilirsiniz, sonuçlardan memnun değilseniz emin olun sorun kullandığınız araçta değil, yöntem ve stratejidedir.

Dijital pazarlama konusunda bilgili, deneyimli ve yetenekli bir ajans olarak internet reklamcılığının yukarıda saydığımız bütün avantajlarını hizmetinize sunmaya hazırız. İnternet reklam ajansı arıyorsanız doğru yerdesiniz!