LinkedIn Reklam Yönetimi

LinkedIn Reklam Yönetimi

Kullanıcılarına gerçek iş fırsatları ve yeni iş bağlantıları kurma olanağı sunan LinkedIn dünyanın en büyük profesyonel iş ağı ve şu an 430 milyondan fazla üyesi var. Bu özelliği sayesinde özellikle B2B firmalarının reklam vermek için ilk tercih ettiği mecralardan biri.

Fakat sadece B2B firmaları değil, profesyonel kesime ürün/hizmet satan (mesela eğitim, yazılım) firmalar için de ideal bir alan. Ayrıca spesifik profesyonel niteliklere sahip kişilere ulaşabildikleri için insan kaynakları şirket ve departmanlarının da vazgeçilmezi.

LinkedIn reklam fiyatları diğer sosyal medya mecralarına göre nispeten yüksek olmakla birlikte sahte hesap oranı çok düşük olduğundan reklam mesajlarını doğru hedef kitleye ulaştırmak daha kolay, dolayısıyla reklamların dönüş oranı daha yüksek.

LinkedIn beş farklı reklam modeli sunuyor. Size en uygun olanları seçmek için öncelikle reklam verme amacınızı netleştirmelisiniz. LinkedIn reklamları ile ulaşmak istediğiniz hedef ne? Kurumsal imajınızı güçlendirmek, marka bilinirliğini artırmak, ürün/hizmet satmak, müşterilerinize, diğer kurum yöneticilerine, sektörünüzün profesyonellerine etkinliklerinizi duyurmak…

LinkedIn Reklam Modelleri

Metin Reklamları: Linkedin’in en basit reklam modelidir. Kısa bir metin ve tercihe bağlı olarak küçük bir fotoğraf kullanılır. Sayfanın üstünde ya da sağ tarafında gösterilir.

Display (Görüntüleme Esaslı) Reklamlar: Linkedin’in ana içeriğinde sağ tarafta görünen standart görsel reklamlardır.

Dinamik Reklamlar: Display reklamlar ile aynı yerde görünür, farklı olarak kullanıcı profiline göre reklamı kişiselleştirme olanağı sunar.

Sponsorlu İçerik: Reklam verenlerin kendi LinkedIn profillerinde ya da başka bir dijital mecrada yayınladıkları içerikleri tanıtmak için kullanılan ve düzenli yayınlarında (feed) kendiliğinden görünen içeriklerdir.

Sponsorlu Inmail: Doğrudan LinkedIn gelen kutularına kişiselleştirilmiş, özel mesajlar göndererek daha fazla müşteri kazanmanızı ve hedef kitlenizi harekete geçirmenizi sağlar.

Aday oluşturma: Aday Oluşturma reklamları ile belirlediğiniz hedef kitleniz arasından, sizden hizmet alma ihtimali en yüksek olan kişilere ve şirketlere reklamlarınızı gösterebilir ve aday formlarınız hızlıca doldurularak bu kişilerin verilerini elde edebilirsiniz.

LinkedIn Reklam Yönetimi İçin Neden Bir Ajansa İhtiyacınız Var?

Hangi mecrayı kullanırsanız kullanın bir reklam, doğru kitleye, doğru mesajı, etkileyici bir şekilde ulaştıramıyorsa amacına ulaşmaz. Deneyimli bir ajansın yaratıcılığından ve yeteneklerinden yararlanmak hedefe giden yolu yarı yarıya kısaltacaktır.

Sosyal medya reklam yönetimi, bir kez kurulunca kendi kendine kusursuz çalışan bir sistem değildir. Takip, ölçüm ve analiz gerektirir.

Başlattığınız bir kampanyada yer alan her reklamın nasıl bir dönüşü olduğunu düzenli ölçerek hamlelerinizi değiştirmeniz, bazı reklamları geri çekip, işe yarayanlara ağırlık vermeniz gerekir.

Yaratıcı ve teknik ekibimizle LinkedIn reklamlarından en çok faydayı elde etmenizi sağlamak için bilgi, deneyim ve emeğimizi hizmetinize sunmaya hazırız.