Mailing, internet üzerinden müşteriye doğrudan ulaşmanın ve birebir pazarlama yapmanın en etkili ve hedef kitlenize ulaşmanın en kişisel yollarından biridir; çünkü diğer tüm dijital pazarlama araçlarından farklı olarak mailing müşterinin izni ile gerçekleştirilir. Dileyen herkes istediği zaman mailing gönderimini durdurabilir.

Arkadaşlarınız ve ailenizden gelen iletiler, şirketinizden gelen e-posta güncellemelerinin yanında duruyor. Bu nedenle, başarılı mailingin yolu kişiselleştirme. E-posta, müşterinize ulaştırmak istediğiniz bilgi ve mesaja göre düzenlenebilir.

Şirketinizdeki değişiklikler, başarılarınız, kampanya duyuruları ve müşterinizden geribildirim almak istediğiniz konularda mailing yapabilirsiniz, bu listeye daha birçok konu ekleyebiliriz.

Mailing dijital pazarlama için neden vazgeçilmez?

Müşteri kazanımı açısından sosyal medyadan daha etkili: Yanlış anlaşılmak istemeyiz, zira sosyal medya herhangi bir işletmenin pazarlama stratejisinde son derece önemli. Takipçilerinizle etkileşime girmek ve onlarla kişisel ilişkilerinizi güçlendirmek için sosyal medya harika bir kanal. Nedenlerini, Sosyal Medya Yönetimi hizmetlerimizle ilgili bölümde açıkladık.

Ancak, hedef kitlenizi üyelere, müşterilere veya kurumsal destekçilerinize dönüştürmek istiyorsanız, mailing kullanmalısınız. Araştırmalar mailing yoluyla müşteri kazanımının katlanarak arttığını gösteriyor.

Kolay, etkili ve ucuz: Mailing yoluyla çok sayıda tüketiciye mesaj başına neredeyse yok denecek kadar küçük bir maliyetle ulaşabilirsiniz. Küçük bütçeli bir işletme iseniz bu, TV, radyo veya doğrudan pazarlama gibi geleneksel kanallara göre çok daha iyi bir seçim. Shop.org ve Forrester Research tarafından yapılan ortak bir araştırma, ABD’deki perakendecilerin % 85’inin mailingi en etkili müşteri kazanım yollarından biri olarak gördüğünü ortaya koydu.

Kişiselleştirilebilir: Kişiselleştirme günümüzde pazarlamanın en can alıcı kavramlarından biri. Sosyal medya kanallarından birinde bir içerik paylaştığınızda hedef kitlenize bir bütün olarak hitap edersiniz. Ancak, mailing yazılımını doğru kullanarak, kişileri adlarına göre tek tek adresleyebilir, listenizin belirli üyelerini belirli konu başlıkları altında toplayabilir ve sonunda kişisel posta kutularına özel olarak ulaşabilirsiniz.

Eylem odaklı: Farkında olsak da olmasak de hepimiz gelen e-postalara göz atma eğilimindeyiz. Mailingin bu özelliğini web sitenize trafik çekmek ve sonuçta satışları artırmak için kullanabilirsiniz. Özellikle küçük bir işletme iseniz başlangıçtaki pazarlama stratejinizi geliştirirken, mailingden yararlanmak sonuçları hemen görmenize olanak sağlar.

Ölçülebilir: Herhangi bir mailing yazılımı kullandığınızda, e-postanızı kimin açtığını, hangi bağlantıların tıklandığını ve kaç kişinin abone olduğunu takip edebilirsiniz. Mailing kampanyalarınızın performansını izleyebilir, gerekli değişiklikler yaparak etkinliğini artırabilirsiniz.

Mobil cihazlar sayesinde e-postalar sürekli kontrol ediliyor: Gün boyu elinde cep telefonu ya da tabletle gördüğünüz insanların hepsi sosyal medyada zaman geçirmiyor, büyük kısmı da e-postalarını kontrol ediyor. Çünkü mobil araçlar bir bilgisayarın neredeyse tüm fonksiyonlarına sahip.

Sosyal medyanın popülerleşmesiyle e-postaların unutulduğu ve mailingin etkili bir pazarlama aracı olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz; çünkü dijital pazarlama araçlarının etkisi üzerine yapılan araştırmalar aksini gösteriyor.

İnternet pazarlama stratejinizin bir parçası olarak mailingi kullanmamak, dünyanın çoğunluğunun kullandığı bir kanalı kaçırmak anlamına gelir, ki biz ajansınız olarak bunu istemeyiz.

Tasarımı ve içeriği ile hedef kitlenizi harekete geçirecek mailingler hazırlama konusundaki bilgi ve deneyimlerimizi sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.