İş insanları olarak hemen hemen her gün ekip arkadaşlarımıza, müşterilerimize, iş ortaklarımıza herhangi bir sıkıntı yaşamadan bildiklerimizi sözlü olarak aktarıyoruz. Fakat iş bir grubun önünde sunum yapmaya geldiğinde birçoğumuz hazırlık aşamasından sunum bitene kadar epey bir karın ağrısı çekiyoruz. Anlatacağımız konuyu bilmemiz yeterli değil, yazılı ve görsel olarak çekici bir sunum hazırlayamazsak grubun kısa sürede dikkatinin dağılacağını çok iyi biliyoruz.

Sunum programını kullanmayı bilmek de yetmiyor; konuyu dağıtmadan anlatmayı sağlayacak bir akış oluşturmak, metinleri kısa ve anlaşılır hale getirmek, etkileyici görseller bulmak, grafik ve şekilleri düzenlemek, mümkünse aralara videolar ve ses dosyaları eklemek teknik beceri gerektiren işler.

Sunum tasarımı, öğrencilerden üst düzey yöneticilere kadar çok geniş bir kitlenin zorlandığı ve dışarıdan destek almaya ihtiyaç duyduğu bir konu.

Bir dijital pazarlama ajansı olarak hizmetlerimizin arasına sunum tasarımını bu ihtiyacı karşılamak üzere ekledik. Kurumsal kimlik, web sitesi ve banner tasarımı hizmeti verdiğimiz müşterilerimizin özel talebiyle sunum hazırlarken gördük ki bizim her gün keyifle ve beceriyle yaptığımız iş (yazılı, görsel, sesli ve video içerik hazırlamak) herkes için o kadar kolay değil. Biz de ekip olarak bu yeteneğimizi bir hizmete dönüştürmeye karar verdik. Sunum tasarım hizmetinden yararlanmak için tek yapmanız gereken sunumda anlatmak istediğiniz konuyla ilgili bilgileri bize vermek, sonrasında ne yapacağımızı gayet iyi biliyoruz:

  • Kurumsal standartlara uygun şık ve etkileyici bir sayfa şablonu tasarlıyoruz,
  • Konuyu bütünlüklü olarak ele alan fakat yormayan bir içerik akışı çıkarıyoruz,
  • Gerekirse metni daha anlaşılır bir dille yeniden yazıyor, metinleri makul miktarda kısaltıyoruz (ki sunum yaparken kimse uzun uzun slayt okumak zorunda kalmasın),
  • Teknik açıklamalar için üç boyutlu grafik ve çizimler hazırlıyoruz,
  • Sunumu görsel olarak zenginleştiriyoruz (yüksek çözünürlük fotoğraflar, ses ve video dosyaları ekliyoruz),
  • Sunumu istediğiniz formatta (PPT, PDF vb.) teslim ediyoruz ve…

Dinleyiciler bu akıcı, dikkat çekici, anlaşılır sunumu izlerken siz de gerekli bulduğunuz yerlerde araya girip konunun pekişmesini sağlayacak bilgileri aktarıyorsunuz.