Responsive Tasarım

İşimizin ihmal etmeye gelmeyen kısımlarından biri de yaptığımız web tasarımının mobil cihazlara uyarlanması. Nedeni açık, Türkiye’de 54 milyon internet kullanıcısı var ve bunların 51 milyonu internete telefonlarından bağlanıyor. Bu noktada responsive tasarım devreye giriyor. Responsive tasarım, web sitenize mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı ve menü gibi unsurların ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması anlamına geliyor. Bu nedenle web tasarımını desktop, tablet ve mobil versiyon olmak üzere 3 kademeli şekilde tasarlıyoruz.

Bir web sitesi diğerlerinin arasında nasıl öne çıkar?

Siteniz göz alıcı, işlevsel, güvenilir bir şekilde yayına hazır. Peki milyonlarca sitenin arasında nasıl öne çıkacak? Elbette ki arama motoru yarışlarında iyi bir derece elde ederek. SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu) kelimesini şu ana kadar anmadık; fakat içeriği oluşturmaya başladığımız anda devreye girmişti aslında. Bir web sitesinin arama motorlarında iyi bir derece elde etmesinin yolu içeriği oluştururken SEO kriterlerini dikkate almaya bağlı. Yaptığımız işin size, dolayısıyla bize sonuç getirmesi hedef kitlenizin web sitenize ulaşmasıyla doğru orantılı. Arama motoru optimizasyonu bunun için en önemli adımlardan biri.

Web sitesi bir broşür değil, online bir yayındır.

Ziyaretçilerin yeni ürün ve hizmetlerden ya da dönemsel olarak öne çıkarmak istediklerinizden haberdar olması için web sitenizi bir broşür gibi değil, online bir yayın gibi ele alıyoruz. Bu da kurumun hedeflerine ve hedef kitlenin değişen beklentilerine uyumlu, düzenli güncellemeler yapmak anlamına geliyor. Bunu bir tür satış sonrası bakım ve teknik servis olarak düşünebilirsiniz.

Web sitenizi baştan yaratmak için, web tasarımı ve dijital pazarlama konusundaki bilgi ve deneyimlerimizi sizinle paylaşmaya hazırız, ilk fırsatta “yeni ofisinizde” buluşmak üzere…