İNTERNET REKLAMCILIĞI

İnternet üzerinden yayınladığınız reklam mesajlarının doğru kişiye ulaştığından nasıl emin olursunuz?

Arama motoru ve sosyal medya üzerinden ulaştığınız kişilerin hedeflediğiniz profil olup olmadığını bilmek ve mesajlarınızın bu kitleyi harekete geçirdiğinden emin olmak pekâlâ mümkün.  Dijital pazarlama konusunda uzman bir ekip olarak bu konuda size adım adım rehberlik edeceğiz. Her projede olduğu gibi internet reklamcılığında da işin, planlama, hazırlık, uygulama, durum analizi ve raporlama aşamaları var.

Planlama aşamasının en önemli unsuru ürün/hizmet için doğru hedef kitleyi belirlemek. İşletme hedeflerinin belirlenmesi ve bütçelemeyi de planlama aşamasına dahil edebiliriz. İnternet reklamlarına ayırdığınız bütçenin her kuruşunun geri döneceğine dair size daha bu aşamada söz verebiliriz.

Hazırlık aşamasında, varolan ya da yeni yarattığınız marka kimliğinin dijital dünyaya uygun hale getirilmesi gerekiyor. Bu adım metinsel, görsel ya da video içerik oluşturmak anlamına geliyor, ki çok çok kritik. Binlerce mesajın arasından öne çıkmak ve hedef kitlede etki bırakmak, reklamcılığın büyücülük kısmı. Bu konuda da elimizden geleni yapmaya hazırız.

Uygulama aşamasında, web siteniz, sosyal medya hesaplarınız ve arama motorları üzerinden reklamlarınızı yayınlamaya başlıyoruz. Amacımız “herkes”e değil “o kişi”ye ulaşmak. Bu noktada internet kullanıcı davranışlarını izleyerek elde edilen detaylı veriler aracılığıyla size net bir yol haritası çiziyoruz.

İnternet reklamcılığında baş kahraman içerik. Özellikle arama motorları üzerinden doğru kişilerin size ulaşmasını istiyorsanız, onlarla benzer bir dilden konuşmalısınız. Bu nedenle web sitenizin içeriği ile (gerekli durumlar da güncellemek dahil) sürekli ilgileniyoruz. Blog içerikleri hedef kitlenizi bilgilendirirken, sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşılan kullanıcı deneyimleri marka için önemli bir referans oluşturuyor. Web sitesi trafiğini artırmak için e-posta pazarlaması da ihmal edilmemesi gereken uygulamalardan biri. Çevrimiçi müşterilerin hareketlerini analiz ederek, müşteri beklentilerini belirlemek ve karşılamak için çevik hareketler yapmak ayrıca önemli bir adım.

Durum analizi, uygulama aşaması ile eşzamanlı olarak yürüyen bir süreç. Markanızın özelliklerini göz önünde bulundurarak, hangi mecralarda ne kadar bütçe ile reklam verileceğine analiz ediyor, daha sonra reklamlarınızı düzenli ölçümlüyor, analiz ediyor ve hedeflerinize ulaşmanız için doğru çözümleri sunuyoruz. PPC (Pay Per Click) Tıklama Başına Maliyet, Google Adwords, Facebook ve Twitter üzerinde oluşturulan reklamlarda, her bir kampanyanın bütçesinin nasıl harcanacağını belirleyen bir kural. Reklam kampanyanızın bütçesini PPC’ye uygun şekilde kullanarak reklamlarınız her görüldüğünde değil, her tıklandığında ücret ödemenizi sağlıyoruz.

Hazırladığımız raporlarla, planlama aşamasında hedeflediğiniz sonuçların ne kadarına, ne kadar sürede ulaştığınızı ortaya koyuyoruz. İnternet reklamcılığında “Hay Allah, işler planladığımız gibi gitmedi!” diye bir durum söz konusu değil. Her aşamada analiz ve değerlendirme yapabilir; yeni ve çevik bir hamle ile oyunu değiştirebiliriz. Yeterki reklam veren ve ajans olarak işbirliği konusunda birlikte çözüm üretelim.