İYİ BİR KURUMSAL TANITIM FİLMİ NASIL OLMALIDIR?

Çağımıza ayak uydurmak ve gelecekte de başarısını sürdürmek isteyen markalar için video içeriğin önemine daha önceki yazılarımızda değinmiştik. Elbette her kurum için, potansiyel müşterilerine marka hikâyesini etkileyici ve dikkat çeken bir dille anlatan kurumsal tanıtım filmi de olmazsa olmaz. Peki, iyi bir kurumsal tanıtım filmi nasıl olmalıdır? Bu haftaki yazımızda bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Hedef Kitlenizi İyi Analiz Edin
Reklamcılığın her alanında olduğu gibi kurumsal tanıtım filmi çekerken de işe hedef kitlenizi analiz ederek başlamanız gerekir. Hedef kitlenizi iyi tanırsanız, nelerin ilgilerini çekeceğini; ne tür görsellere ne tür müziklere yer vereceğinizi de doğru seçebilirsiniz. Tanıtım filmi ile hedef kitlenize vermek istediğiniz mesajlar var, ancak bu mesajları nasıl iletebileceğinize onları iyi tanıyarak sağlıklı karar verebilirsiniz.

Duygulara Hitap Edin
Gerçek şu ki, tüketici davranışlarını ürün ya da hizmetlerin kalitesi kadar, markanızın onlar da oluşturduğu duygular da etkiliyor. Bu sebeple tanıtım videolarınızda potansiyel müşterilerinizin duygularına hitap etmeniz, aranızdaki duygusal bağı kuvvetlendirmeniz de önemlidir.

Kurumsal Kimliğinizi Yansıtın
Marka algısının yaratılmasında kurumsal kimliğin yansıtılması en büyük kozdur. Kurumsal tanıtım filmlerinde logonun ön plana çıkartılması ve kurumsal renklere yer verilmesi atlanmaması gereken ayrıntılardır.

Farkınızı Ortaya Koyun
Tanıtım filminizde marka hikâyenizi anlatırken, yolculuğunuza nasıl başladığınız, şu anki üretim tesisleriniz ya da işinizin mutfak kısmına yer vermeniz elbette doğru bir yaklaşımdır. Ancak unutmayın ki; asıl önem vermeniz gereken konu rakiplerinizden ayrışmak için farklı ve güçlü olduğunuz yönlerinizi vurgulamanızdır.

Süreyi İyi Ayarlayın
Dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de sürenin iyi ayarlanmasıdır. Unutmayın ki, insanlar çok uzun bir süre bir videoya konsantre olamazlar. Diğer taraftan çok kısa bir videoda da istediğiniz mesajları veremeyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken mesajlarınızı mümkün olduğunca kısa bilgiler olarak iletmeniz ve videoyu birkaç dakikadan uzun tutmamanızdır.

Kaliteden Ödün Vermeyin
Tanıtım filmlerinde çekim kalitesi ve montaj aşaması, filmin başarısını doğrudan etkiler. Eğer kurumsal tanıtım filmi için emek ve bütçe ayırıyorsanız, ziyan olmamaları için kaliteli iş yapan profesyonel kurumlarla çalıştığınızdan da emin olun. Aksi takdirde izleyici hataları fark ettiğinde, yapılan diğer işlerin de özensiz olabileceği yönünde bir yargıya ulaşabilir. Markanızın hikâyesini hedef kitlenize, en etkileyici ve akılda kalıcı haliyle anlatmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hedef Kitleye Ulaştığından Emin Olun
Son olarak çektiğiniz tanıtım filminin hedef kitleye ulaştığından da emin olmalısınız. Tanıtım filminizi web sitenizde ve sosyal medya hesaplarınızda yayımlamanın yanı sıra internet reklamlarıyla da hedef kitlenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.