LinkedIn Yönetimi

LinkedIn Yönetimi

Linkedin kurumsal hesap yönetimi ve linkedin şirket sayfası yönetimi konusunda bilgiler paylaşıyor olacağız.  Dünyanın en büyük profesyonel iş ağı kabul edilen Linkedin’in üyeleri, özgeçmişleri dışında, birlikte çalıştıkları, iş yaşamından tanıdıkları ve güven duydukları kişileri ekleyerek büyüttükleri profesyonel ağ sayesinde, yeni iş olanaklarına, potansiyel müşteri ve iş ortaklarına ulaşabilecekleri değerli bir kaynak yaratıyor.

Kariyerlerini ve işlerini geliştirmek için milyonlarca insanın aktif olarak kullandığı LinkedIn kurumsallaşmak için ideal bir mecra.  Linkedin sosyal medya yönetimi konusu oldukça önemli.

Profesyonel bir iş ağında varlık gösterebilmek için, profesyonel bir hesap yönetimi gerekir!

LinkedIn sayfanızı (diğer platformların aksine LinkedIn’de şirketler işletme hesabı değil, şirket sayfasıyla temsil edilir) oluştururken var olan kurumsal kimliğinizi doğru yansıtmalı ya da kurumsallaşmaya çalışıyorsanız amacınıza hizmet edecek bir sayfa oluşturmalısınız.

İş dünyasının dinamik yapısı LinkedIn için de geçerli, düzenli güncellenmeyen bir profil ağınıza katmak istediğiniz kişi ve kurumlara çekici gelmeyecektir. Sonuçta birbirinden güç alarak büyüyen bir topluluktan söz ediyoruz.

Sektörünüzle ilgili gruplara katılmak iş ağını genişletmek için kaçırılmaz bir fırsat.

Diğer platformlarda olduğu gibi LinkedIn’de de ürün ve hizmetleriniz, iş alanınızla ilgili gelen her soruyu hızla, tatmin edici ve güvenilir bilgilerle yanıtlamak şart.

Alanınız ya da hedef kitlenizin eğilimlerine dair veri toplamak için LinkedIn anketleri oldukça kullanışlı bir araç. Ayrıca bu sayede henüz ağınıza dahil olmayan kişilerin dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz.

LinkedIn’de kurumunuza özel 3 hashtag tanımlayabiliyorsunuz. Bunları takipçilerin gönderilerinize ulaşmasını kolaylaştıracak yol tabelaları olarak düşünebilirsiniz (profilinizin sağ kısmında yer alan hashtag’lere tıklayan takipçiler firmanızla ilgili gönderilere ulaşırlar). Dolayısıyla her gönderinizde bu hashtag’leri kullanmakta yarar var.

LinkedIn profesyoneller için sadece bir iletişim değil, aynı zamanda bir gelişim alanı. Sektörünüzle ilgili makale ve haberleri kısa açıklamalarla panel alanında paylaşarak, ağınızdaki kişilerin gelişimine katkıda bulunmanızı, ayrıca aktif içerik üreten bir sayfaya sahip olmanızı sağlıyoruz.

Denize ağ atıp ne çıkarsa razı olmak gibi rastlantısal başarılarla ilgilenmiyoruz. Kurum olarak etkileşime geçmek istediğiniz şirketlerin nerede olduğunu belirliyor, onlara ulaşmanızı sağlayacak adımlar atıyoruz.

LinkedIn’de sonuca ulaştırmak istediğimiz şirketlerin odağı kaybetmeden istikrarlı bir şekilde sürekli ilerlemelerini sağlıyoruz. Yeni iş bağlantıları ve ortaklıklar kurmaya devam etmek için faydalı ve dikkat çekici içerikler üretiyoruz. İçeriğin her zaman kurum ya da markayla ilgisi olması gerekmiyor ama iş alanınızla mutlaka ilişkili olmalı.

Yeni kurulan bir şirketin müşterileri nezdinde ve sektörde güvenilir bir isim edinmesi nasıl yıllar alıyorsa, LinkedIn’de güçlü ve etkili bir iletişim ağı kurmak da zaman ister. Elbette uzun yıllardan söz etmiyoruz; fakat amacımız sihirbazlık numaralarıyla kısa süre için kalabalık bir kitlenin dikkatini çekmek değil, ilmek ilmek örülmüş güçlü bir ağ oluşturmak. Dolayısıyla danışmanlık verdiğimiz şirketlerden işimizi hakkıyla yapabilmek için gereken zamanı bize tanımalarını bekliyoruz.

Son olarak LinkedIn’in B2B’yi geliştirmek, karşılıklı yarar sağlayarak büyümek için yaratılmış bir ağ olduğunu tekrar hatırlatalım.

Deneyimli bir dijital pazarlama ajansı olarak LinkedIn sayfanızı yönetmeye talip olurken de amacımız aynı, birbirimizden destek alarak büyüyüp gelişmek için profesyonel işbirliği yapmak.