MÜŞTERİLERİMİZ DİJİTALLEŞİYOR!

Benefad müşterileri hızla dijitalleşiyor. Pandeminin ilk günlerinde “sosyal mesafe” olarak tanımlanan uzaklık, birçok kişinin diline bu şekilde yerleşmiş olsa da aslında güvenlik için aramıza koyduğumuz sosyal değil fiziksel mesafe idi. Dolayısıyla bazı markalar hedef kitleleri ile uzaklaştıklarını düşünseler de DİJİTAL ÇERÇEVEDEN bakınca durum farklı.

– Fiziksel olarak izole olmuş olsak da sosyal olarak eskisinden daha aktifiz. Üstelik fiziksel izolasyon “hasret” duygusunu pekiştirdiği için, normalde 3-4 haftada bir buluşan aile ve arkadaş grupları, görüntülü görüşmelerde, Zoom buluşmalarında daha sık bir araya geliyor.

– İlgimizi çeken konu ve kişileri sosyal ağlar üzerinden yakından takip ediyoruz.
– Güvenlik önlemlerini alarak ya da elektronik ticaret yoluyla alışveriş yapmaya devam ediyoruz.

Bu gerçeklerin farkında olan kurum ve markalar, dijital iletişimin olanaklarını marka imajı oluşturmak için her yerde, her zaman kullanmanın yollarını araştırarak pandemi dönemini bir gelişim fırsatı olarak değerlendiriyor. Geçtiğimiz 5-6 ay boyunca müşterilerimize yeni dijital iletişim stratejileri geliştirmek ve bu stratejileri hızla hayata geçirmekle meşguldük. Meşguliyetimiz artarak devam ediyor, zira tüm müşterilerimiz dijitalleşiyor.

Dijital pazarlama iletişimi partneri olduğumuz Türkiye’nin En Çok Konuşturan Konuşmacı Ajansı Speaker Agency, dijital hizmetleri en hızlı ve kapsamlı şekilde ele alan müşterimiz oldu. Speaker Agency Dijital çerçevesi içinde, bilgi ve deneyimlerini Türkiye’de ve dünyada binlerce insanla paylaşan yerel ve global konuşmacılar webinar, podcast, özel içerikli konuşma videoları, online master class programları ve online radyo programları ile kurum liderlerine ve çalışanlara ilham vermeye devam ediyor.

İnsan kaynakları, yönetim ve danışmanlık alanında hizmet veren KRM Grup Şirketleri (Assessment Solutions, KRM, KRM ÖİB), Biz Bize Gelişim serisinde kurum içi online eğitimlere devam ederken, uzun yıllardır yüz yüze verdikleri ASSESSOR SKILLS Eğitim Programı’nın yanı sıra Mülakat ve Koçluk hizmetlerinin de online modüllerini devreye soktular. Altar Endüstri Ürünleri, Türkiye distribütörlüğünü yaptığı markalarla ilgili teknolojik gelişmeleri webinarlar aracılığıyla müşterilerine tanıtmaya devam ediyor. Hitachi inkjet yazıcılara uzaktan erişimi mümkün kılan yazılımın tanıtıldığı webinar sayesinde, Altar için epey zaman ve para harcamayı gerektirecek -üstelik pandemi nedeniyle gerçekleşmesi mümkün olmayan büyük bir eğitim organizasyonu, sunduğumuz dijital iletişim çözümleri sayesinde hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleşti.

Dünyanın en tanınmış markalarından biri olan Herend Porselen’in İstanbul mağazasını pandemi nedeniyle belirli bir süreliğine kapılarını kapatırken, sosyal ağlar üzerinden müşterileri ile bağlantısını korudu ve e-ticaret sitesi üzerinden satışlarını sürdürdü. Bu yoğun süreçte biz de, güncel, geçerli ve doğru içerikle hedef kitlenin nabzını canlı tutmanın yollarından birinin CANLI YAYINLAR olduğunu deneyimledik. E-ticaret performansını daha da fazla artırdık. Yeni başarı hikayesi yakında:)

Hazırladığımız yeni CANLI YAYIN PAKETİ kapsamında,
– Yayın içeriğinin frekansı ve planlanmasının hazırlanması
– Yayın öncesi gerekli tasarımların özenle marka kimliğine uygun olarak hazırlanması
– Yayın öncesi etkileşimin artması için, internet reklamlarının kurgulanması
– Sosyal ağlar üzerinden canlı yayının duyurulması,
– Canlı yayının teknik organizasyonu,
– Canlı yayın ekranının marka kimliği ile giydirilmesi,
– Yayın sırasında katılımcılarla soru-yanıt, ödül vb. etkileşimin sürdürülmesi,
– Yayın sonrası raporlama, hizmetleri sunmaya başladık.

Dijital dönüşüm projesine katılmak ve konuyu ayrıntılı konuşmak ve sizin ihtiyaçlarınıza uygun paketi hazırlamak üzere ilk fırsatta online bir toplantı düzenleyebiliriz. Dilerseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.