NOKTA ATIŞI İNTERNET REKLAM HEDEFLEMESİ

İnternet Reklamcılığı ile Geleceğe Güvenle Bakan Markalar

Dijitalleşme, yaşanan ekonomik gelişmeler kültürel değişim ve bunlara bağlı olarak şekillenen tüketici davranışları, özellikle rekabetin yoğun olduğu sektörlerde, markaların gelişime devam edebilmeleri için pazarlama alanında bazı radikal kararlar almalarını gerektirebiliyor. İşlerin yolunda gittiği dönemlerde yapılması gereken reklam faaliyetleri ise işlerin durgunlaştığı dönemlerde, daha çok önem kazanıyor. Elbette, şartlar her ne olursa olsun; büyüme ve kârlılık için mevcut reklam bütçesinin en efektif şekilde kullanılarak doğru hedef kitleye ulaşılması önemli.

Her geçen gün daha fazla kullanıcının, daha fazla süreyi online olarak geçirdiği günümüzde ise internet reklamcılığı; doğrudan hedef kitleye ulaşabilme, ölçümlenebilme ve geleneksel reklam mecralarına göre çok daha az maliyetli olma gibi özellikleri ile reklam verenlere oldukça önemli avantajlar sağlıyor.

“Nokta Atışı” Hedefleme

Bir reklamın başarılı olabilmesi için en önemli etkenlerden birinin doğru hedef kitleye ulaşmak olduğu aşikâr. Google Adwords reklamlarında yaş, cinsiyet, bölge, eğitim, ilgi alanları gibi pek çok değişkeni seçebilir; böylece “nokta atışı” ile doğru hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

Hedef Kitlenizi Dünyanın Herhangi Bir Yerinden Seçebilirsiniz…

Ülkemizdeki mevcut ekonomik durum ihracatın önemini daha da artırdı. Eğer markanızın yurt dışında da bilinirliğinin artmasını ve farklı ülkelerde satış yapmak, yeni müşteriler edinmek istiyorsanız internet reklamcılığı sizin için biçilmiş kaftan. Google Adwords reklamları ile dünyanın herhangi bir yerindeki, hedef kitlenizde bulunan internet kullanıcılarına erişebilir, ürün ya da hizmetlerinizin reklamını yapabilirsiniz.

Farklı Reklam Yöntemleri ve Farklı Mecralar

Google Adwords reklamları; reklam verenlere, arama ağı kampanyaları, görüntülü reklam ağı kampanyaları, alışveriş kampanyaları, youtube kampanyaları ve gmail kampanyaları gibi farklı reklam yöntemleri ve mecra seçenekleri sunar. Böylece markanız için en uygun reklam modeli ve reklam mecralarına karar vererek kampanyalarınızı kurgulayabilirsiniz.

Ölçümleme ve Anında Müdahale Etme İmkânı

İnternet reklamcılığında yaptığınız her işlemin sonuçlarını gözlemleyebilir, duruma göre yeni aksiyonlar alarak verimliliği artırabilirsiniz. Mesela düzenlediğiniz kampanya belirli bir bölgede daha fazla sonuç sağlıyor ise o bölge için bütçenizi artırabilirsiniz.

Düşük Maliyet

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi internet reklamları ölçülebilir oldukları halde, sonuçları pek de ölçülemeyen geleneksel reklam mecralarına göre çok daha ekonomiktir. Böylece ayırdığınız daha düşük bütçelerle dahi daha fazla kişiye ulaşabilir, dahası sadece reklamlarınız tıklandığında ödeme yaparsınız.

Google Partneriyiz

Google partneri bir reklam ajansı olarak, internet reklamlarınızı profesyonelce yönetiyor; hem yurt içinde hem de yurt dışında gerçekleştirdiğimiz kampanyalarla markanızın büyümesine katkı sağlıyoruz. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.