fbpx

10. Speaker Agency Talks” Etkinliği

Benefad olarak pazarlama iletişimi partneri olduğumuz “10. Speaker Agency Talks” etkinliği 15 Mayıs 2018 Salı günü, Kolektif House’da sıcak ve enerjik bir atmosferde gerçekleşti. Program sunumunu Defne Sarısoy’un yaptığı etkinlikte, her biri alanının en etkili isimlerinden olan konuşmacılar da sunumlarıyla ilham verdiler.

Birçoğu kurumsal şirketlerin üst düzey yöneticilerinden oluşan katılımcıların da, program öncesinde ve kahve molalarında, açık büfedeki leziz ikamlar eşliğinde, hem birbirleriyle, hem de konuşmacılar ile bol bol sohbet etmesi de dikkatimizi çeken ayrıntılardan oldu.

Erhan Ali Yılmaz “Mindfulness” ile 60 Saniyede Hayatımızın Değişebileceği Konusunda Bizleri Aydınlattı…

Günümüzde pek çok insanın oldukça uzun saatler çalıştığı bir gerçek. Peki, çalıştığımız uzun saatler boyunca gerçekten aklımızı işimize verebildiğimiz süre ne kadar? Ne kadar verimli çalışıyoruz? Stresle ne kadar başa çıkabiliyoruz? Başa çıkamadığımız stresin ilişkilerimiz ve sağlığımıza verdiği zararın farkında mıyız?

İşte Erhan Ali Yılmaz, kendi hayatında deneyimlediği ve sağlığına kavuşmasını sağlayan mindulnes tekniği ile tüm bunları nasıl değiştirebileceğimiz konusunda bizleri aydınlattı. Yılmaz’a göre mindfulnes tekniği ile insan beyni daha etkin kullanılırken, bağışıklık sisteminin de güçlendiği gözlemleniyor.

Duygu Keçecioğlu ile Nefesimizi Yeniden Keşfettik!

Transformal nefes terapisti ve eğitmeni Duygu Keçecioğlu; çocukluğumuzda bedenimizin izin verdiği maksimum seviyede nefes alsak da, yetişkin bireylerin ortalama %30 kapasite ile nefes aldığını açıklıyor.

%30’luk bir kapasite ile nefes almak ise hayatta kalmamızı sağlıyor elbette, ama sağlıklı kalmamız için yeterli olamıyor maalesef. Keçecioğlu; uygulattığı egzersizlerle doğru nefes almak ve nefesle iyileşmek konusunda bizleri bilgilendirdi.

Şermin Yaşar ile Çocukluğumuza İnip Yaratıcılığımızı Yeniden Bulduk!

Sosyal medyada “Oyuncu Anne” diye tanınan, yazar konuşmacı Şermin Yaşar “yaratıcı olamama” durumunun yetişkinlere özgü olduğunu savunuyor. Yaşar’a göre, her çocuk zaten yaratıcı. Çocuğun yaratıcılığı farkında olmadan yetişkinler tarafından köreltiliyor.

Şermin Yaşar çocuklarını yaratıcılığını nasıl geliştireceğini soran ebeveynlere “Mümkünse hiç bir şey yapmayın” derken, yetişkinlerinse yaratıcılığını artırabilmek için “çocukluk anılarına dönmesini” tavsiye ediyor.

Defne Sarısoy’dan “Hayatla İletişim” Hakkında Tavsiyeler Aldık…

Etkinliğin sunumunu da üstlenen TV program yapımcısı, sunucu, editör ve yazar olan Defne Sarısoy; kendi deneyimlerine de yer verdiği workshopta, “güzel konuşmanın belli kuralları, topluluk önünde konuşurken rahatlama yöntemleri, doğru bildiğimiz yanlışlar, dışarıdan nasıl algılandığımız” gibi konularda ilham verici paylaşımlarda bulundu.