WEB SİTE TASARIMI

  • 3 Nisan 2021
  • benefad
  • 4 min read

Yeni Ofisiniz, Web Siteniz!

Bir zamanlar, bir markanın nasıl bir işyerine sahip olduğu, o markanın prestiji için önemli bir etkendi. Ancak dijital çağda, işyerinize bir kere bile gelmeyen pek çok kişi web sitenizi ziyaret ediyor. Dediğimiz gibi; yeni ofisiniz, web siteniz.

Web tasarımının ilk ve en önemli aşaması planlama, tıpkı bir terzinin kalıp çıkarması gibi biz de işe sitenizin haritasını çıkararak başlıyoruz. Bu harita ziyaretçilerin sitenizde istedikleri yere kolayca ulaşmasını sağlamayı amaçlıyor. Kurumsal geçmişinizden, ürün ve hizmetlerinize kadar hedef kitlenize anlatmak ya da göstermek istediğiniz her şeye kısa ve pratik erişim yolları çiziyoruz. Görsel etkileyicilik adına işlevsellikten vazgeçmiyor; doğru bir web tasarım yaklaşımıyla her ikisi için de çözüm üretiyoruz.

Yaptığımız işin sonuçlarını gerçek verilerle ortaya koyabilmek için, kurduğumuz ve yönettiğimiz sitenin güçlü bir altyapıya sahip olması ve güvenliği bizim açımızdan önemli.

Web tasarımının hedef kitleye görünen yüzü görsel malzeme ve içerik. Yani terzinin seçtiği kumaşın kalitesi, kusursuz bir kalıp ve özenli bir dikiş. Tailor made (biçilmiş kaftan) benzetmesini kullanmamızın nedenlerinden biri bu. Her kurum kendi kimliğiyle özel ve biz bu kimliği hedef kitleye en iyi yansıtacak ruhu ve bedeni yaratmayı hedefliyoruz.

İşimizin ihmal etmeye gelmeyen kısımlarından biri de yaptığımız web tasarımının mobil cihazlara uyarlanması. Nedeni açık, Türkiye’de 54 milyon internet kullanıcısı var ve bunların 51 milyonu internete telefonlarından bağlanıyor. Bu noktada responsive tasarım devreye giriyor. Responsive tasarım, web sitenize mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı ve menü gibi unsurların ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması anlamına geliyor. Bu nedenle web tasarımını desktop, tablet ve mobil versiyon olmak üzere 3 kademeli şekilde tasarlıyoruz.

Siteniz göz alıcı, işlevsel, güvenilir bir şekilde yayına hazır. Peki milyonlarca sitenin arasında nasıl öne çıkacak? Elbette ki arama motoru yarışlarında iyi bir derece elde ederek. SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu) kelimesini şu ana kadar anmadık; fakat içeriği oluşturmaya başladığımız anda devreye girmişti aslında. Bir web sitesinin arama motorlarında iyi bir derece elde etmesinin yolu içeriği oluştururken SEO kriterlerini dikkate almaya bağlı. Yaptığımız işin size, dolayısıyla bize sonuç getirmesi hedef kitlenizin web sitenize ulaşmasıyla doğru orantılı. Arama motoru optimizasyonu bunun için en önemli adımlardan biri.

Veee sonunda sitenizin anahtarını size teslim ed(em)iyoruz; çünkü yaratımı kadar hayatta kalması da bizim sorumluluğumuzda. Ziyaretçilerin yeni ürün ve hizmetlerden ya da dönemsel olarak öne çıkarmak istediklerinizden haberdar olması için web sitenizi bir broşür gibi değil, online bir yayın gibi ele alıyoruz. Bu da kurumun hedeflerine ve hedef kitlenin değişen beklentilerine uyumlu, düzenli güncellemeler yapmak anlamına geliyor. Bunu bir tür satış sonrası bakım ve teknik servis olarak düşünebilirsiniz. Bütün anlattıklarımızdan sonra hâlâ aklınıza takılan bir şeyler varsa lütfen bizimle bağlantı kurun.

Web sitenizi baştan yaratmak için, web tasarımı ve dijital pazarlama konusundaki bilgi ve deneyimlerimizi sizinle paylaşmaya hazırız, ilk fırsatta “yeni ofisinizde” buluşmak üzere…