İŞİNİ SEVEN ÇALIŞANLAR DAHA YARATICI OLUYOR!

Yaratıcılığımızı Nasıl Besliyoruz?

Teknolojinin ilerlemesi ve dijitalleşme ile bilgiye ulaşmak da kolaylaştı. Hatta dijital dünyada bireylerin tam anlamıyla bir bilgi bombardımanına tutulduğunu söyleyebiliriz. Tabii dijital çağın bilgiye kolay ulaşan ve kişisel gelişimine her gün biraz daha katkı sağlanan bireyleri, kendilerine sunulan bilgileri kabul etmek konusunda da oldukça seçici hale geliyor. Örnek verecek olursak, youtube videolarını izlerken her gün onlarca reklama maruz kalan kullanıcı, bu reklamlardan sadece herhangi bir sebepten dikkatini çekebileni hatırlarken, diğerlerini çok kısa bir süre içerisinde unutuyor. Bu da demek oluyor ki; pek çok sektörde olduğu gibi dijital pazarlama sektöründe olan bizler için de “yaratıcılık” oldukça önemli bir vasıf. Çünkü dijital çağın insanları her şeyi çok çabuk tüketiyorlar ve onlara her gün yeni bir şey sunmadığımız sürece ilgi alanlarında kalamıyoruz. Peki, biz neler yapıyoruz yaratıcılığımızı geliştirmek için?

Sınırlarımızı Genişlettik

Öncelikle yaratıcılığı beslemek için insanları belirli sınırlar ve kalıplar içerisinde tutmak yerine, özgür bırakmak gerektiğine inanıyoruz. Daha açık olmak gerekirse, gerekli toplantılar dışında ofiste olmak gerektiğini düşünmüyoruz. Zaten yaptığımız işlerin çoğu online ortamda ilerliyor, bu da fiziksel olarak nerede bulunduğumuzun bir önemi olmadığı anlamına geliyor.

Geçtiğimiz günlerde motivasyon direktörümüz Türkan Koyuncu’nun İngiltere’de bir festivalde çekildiği fotoğrafı sizinle paylaşmıştık. Türkan seyahatine devam ederken, bir yandan da online olarak işleri takip etmeye devam ediyor ve kendisinden taptaze fikirler gelmeye başladı bile.

Yaratıcılık gezmekten, doğada vakit geçirmekten, okumaktan, müzik dinlemekten, sanatsal gösteriler izlemekten beslenen bir özelliktir. Biz tüm çalışanlarımızı sevdikleri şey her neyse onları yapmaları konusunda destekliyoruz, çünkü bunun bize katacağı değerin farkındayız.

Çalışma Saatlerini Gerçekten Esnettik!

Bizim için işler aksamadığı sürece nereden çalışıldığının bir önemi olmadığı gibi, ne zaman çalışıldığının da bir önemi yok. Biliyoruz ki herhangi bir baskı uygulamamak, çalışanların işlerini daha çok sevmesini sağlıyor. İşini seven çalışanlar da hem daha yaratıcı oluyor, hem de zaten gereken zamanı fazlasıyla ayırıyorlar.

Molalarımızı Keyifli Hale Getiriyoruz

İşin aslı şu ki, sıkı çalışıyoruz; ama mola vermeyi de ihmal etmiyoruz. (Ortak bir çalışma ya da toplantı için bir araya geldiğimizde) Molalarımızı da keyifli hale getiriyoruz.  Çalışma molalarında gördüğümüz yaratıcı olan çalışmaları da sizlerle  paylaşıyoruz.

Öğrenmeyi Her Zaman Destekliyoruz

Biliyoruz ki “Bilgi güçtür”. Bu sebeple biz de her gün yeni bir şeyler öğrenmeye ve öğretmeye çalışıyoruz. Düzenlediğimiz eğitimlerle de isteyen herkesin kişisel gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Biliyoruzki; bilgi paylaştıkça güzelleşir.